ültem a székben
csaknem feküdtem
bámultam az asszisztenst
kezében halványzöld gyurmarúd
hengergette két tenyere között
majd a doktornő egy kis
fogón a felső fogsorom alá nyomta
orron át lélegezni míg megköt
mondta
úgy éreztem, órák teltek el
hányingerem lett
már fulladoztam
volna
ám
egyszer csak
megkeményedett
a most már rózsaszín
fognyomat
viaszra harapni
és alsó fogsorról mintát adni
már semmiség volt
egy hét múlva jön a csap
és újabb lenyomat-vétel
fogpótláshoz
hosszú még az út
a gondtalan mosolyig
sokkal szórakoztatóbb
gyurmázni az unokámmal
a parányi gömböket, amiket készítek
ő tovább görgeti apró kezeivel
majd pogácsát vagy palacsintát
lapogat belőlük