Debreczeny György: csendélet lepedővel és cukrosbácsival

megkésett költemény
a Kassák-centenáriumra

földre zuhant
aki tolvajt kiáltott
taxival menekült
a barna buksza
hűvös zöld csempét
látott a rendőr
de nem mert
kitakarózni
reggel
hazavitték a fiai
kiabáltak
siető árnyalakok
pengézzük meg!
pengézzük meg!
legközelebb
majd meggondolja
aki kilóg
a lepedő alól
a legnagyobb
nyár közepén
a tárgyi bizonyíték
akadozva beszélt
eltűnt
egy fonott kosárban
s a cukrosbácsi
belerohant
az előtte
éppen fékező
üres kórterembe